Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Projekty badawcze też z ulgą

16 stycznia 2018 | Prawo | MoPo

Jeśli dofinansowanie ze środków UE obejmuje 65 proc. wartości projektu badawczo-rozwojowego, firma może odliczyć pozostałe 35 proc.

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśniła w najnowszej interpretacji, jak mają rozliczać się firmy, które ponoszą wydatki na działalność badawczo-rozwojową (B+R), dofinansowane z funduszu UE.

Z pytaniem zwróciła się spółka, która pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla przemysłu chemicznego. Ponosi wydatki zaliczane do kosztów kwalifikowanych, wymienionych w art. 18d ust. 2 i 3 ustawy CIT, w tym na wynagrodzenia pracownicze, koszty materiałów i surowców bezpośrednio związanych z B+R, oraz ekspertyzy i opinie. Na pokrycie 65 proc. wydatków spółka otrzymała jednak dofinansowanie z programu operacyjnego. Pozostałą kwotę pokrywa z własnych środków.

Dyrektor KIS odpowiedział, że jeżeli zgodnie z ustawą o CIT koszt kwalifikowany został w części podatnikowi zwrócony, to w tej części nie podlega odliczeniu. Taki koszt może być jednak odliczony w części niepokrytej dotacją. Z tego wynika, że firma może odliczyć 35 proc. wydatków, które stanowią jej wkład własny. ©℗

Numer interpretacji: 0111-KDIB1-3.4010. 508.2017.1.MST

Wydanie: 10952

Wydanie: 10952

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament