Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pilotaż e-skierowania w październiku, elektronicznej recepty – już za miesiąc

16 stycznia 2018 | Prawo | k.ko.

Elektroniczne skierowanie do specjalisty i do lekarza od października będzie testowane w kilku mniejszych miejscowościach. 16 lutego ruszą zaś testy e-recepty.

W najbliższych dniach resort zdrowia ujawni nazwy dwóch miejscowości, w których prowadzony będzie pilotaż elektronicznej recepty i internetowego konta pacjenta. Pilotaż obejmie najprawdopodobniej dwie lub trzy poradnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), gdzie wypisuje się najwięcej recept, a także wszystkie lokalne apteki. Wiadomo na razie, że jedna z wybranych miejscowości znajduje się na Mazowszu.

E-recepta wprowadzana będzie do systemu informatycznego zintegrowanego z elektroniczną platformą gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych, oznaczoną kryptonimem P1. Żeby dostać lek, pacjent pokaże aptekarzowi wydruk informacyjny z kodem kreskowym recepty. Żadnych druków nie będzie potrzebował pacjent, który za pomocą profilu zaufanego założy internetowe konto pacjenta.

Raport z pilotażu e-recepty ma być przedstawiony we wrześniu, ale Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zaznacza, że podmioty prowadzące pilotaż już pozostaną w systemie. Według planów e-recepty zastąpią papierowe od stycznia 2020 r.

W październiku ruszy natomiast pilotaż elektronicznych skierowań, które będą obowiązywać wyłącznie w tej formie od stycznia 2021 r. ©℗

Wydanie: 10952

Wydanie: 10952

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament